355NHG1B Eaton - Bussmann Electrical Division
bus-iec-ds-10164-nh500voltsfuselinks.pdf
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE SQUARE 355A 440VAC RECT
Packaging: Bulk
Package / Case: Rectangular, Blade
Size / Dimension: 2.953" L x 1.575" W x 2.165" H (75.00mm x 40.00mm x 55.00mm)
Fuse Type: Square
Current Rating (Amps): 355A
Mounting Type: Requires Holder
Approval Agency: CE, VDE
Class: NH
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 120kA
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 440 VAC
Produktbewertung abgeben
Technische Details 355NHG1B Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE SQUARE 355A 440VAC RECT, Packaging: Bulk, Package / Case: Rectangular, Blade, Size / Dimension: 2.953" L x 1.575" W x 2.165" H (75.00mm x 40.00mm x 55.00mm), Fuse Type: Square, Current Rating (Amps): 355A, Mounting Type: Requires Holder, Approval Agency: CE, VDE, Class: NH, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 120kA, Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 440 VAC.
Weitere Produktangebote 355NHG1B
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
355NHG1B 355NHG1B Hersteller : Bussmann / Eaton eaton corporation_etons02489-1.pdf Industrial & Electrical Fuses 355A 440V 1 GG