355NHM2B-690 Eaton - Bussmann Electrical Division
eaton-bussmann-nh-500-690-volts-am-fuses-datasheet-10165-en-uk.pdf
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE SQUARE 355A 690VAC RECT
Packaging: Bulk
Package / Case: Rectangular, Blade
Size / Dimension: 2.953" L x 2.362" W x 2.480" H (75.00mm x 60.00mm x 63.00mm)
Fuse Type: Square
Current Rating (Amps): 355A
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 120kA
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 690 VAC
Produktbewertung abgeben
Technische Details 355NHM2B-690 Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE SQUARE 355A 690VAC RECT, Packaging: Bulk, Package / Case: Rectangular, Blade, Size / Dimension: 2.953" L x 2.362" W x 2.480" H (75.00mm x 60.00mm x 63.00mm), Fuse Type: Square, Current Rating (Amps): 355A, Mounting Type: Requires Holder, Class: NH, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 120kA, Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 690 VAC.
Weitere Produktangebote 355NHM2B-690
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
355NHM2B-690 355NHM2B-690 Hersteller : Bussmann / Eaton eaton corporation_eton-s-a0004002117-1.pdf Specialty Fuses 355A 690V AM Size 2