Produkte > KNOWLES SYFER > 3640J1K20473JKR
3640J1K20473JKR
3640J1K20473JKR Knowles Syfer
KNO_MLCC_Catalog_1-24_R11_sm
Hersteller: Knowles Syfer
Description: MULTI-LAYERED CERAMIC CAPACITOR
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 1200V (1.2kV)
Package / Case: 3640 (9110 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0 (1B)
Size / Dimension: 0.362" L x 0.400" W (9.20mm x 10.16mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Thickness (Max): 0.157" (4.00mm)
Capacitance: 0.047 µF
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 3640J1K20473JKR Knowles Syfer
Description: MULTI-LAYERED CERAMIC CAPACITOR, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 1200V (1.2kV), Package / Case: 3640 (9110 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0 (1B), Size / Dimension: 0.362" L x 0.400" W (9.20mm x 10.16mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Ratings: AEC-Q200, Thickness (Max): 0.157" (4.00mm), Capacitance: 0.047 µF.