Produkte > KNOWLES SYFER > 3640J3K00182GCR
3640J3K00182GCR Knowles Syfer
Hersteller: Knowles Syfer
Description: MLC
Tolerance: ±2%
Features: High Q, Low Loss, High Voltage
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 3000V (3kV)
Package / Case: 3640 (9110 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0 (1B)
Size / Dimension: 0.362" L x 0.400" W (9.20mm x 10.16mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: RF, Microwave, High Frequency
Thickness (Max): 0.098" (2.50mm)
Capacitance: 1800 pF
Produktbewertung abgeben
Technische Details 3640J3K00182GCR Knowles Syfer
Description: MLC, Tolerance: ±2%, Features: High Q, Low Loss, High Voltage, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 3000V (3kV), Package / Case: 3640 (9110 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0 (1B), Size / Dimension: 0.362" L x 0.400" W (9.20mm x 10.16mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: RF, Microwave, High Frequency, Thickness (Max): 0.098" (2.50mm), Capacitance: 1800 pF.