Produkte > KNOWLES SYFER > 3640Y5K00332KXR
3640Y5K00332KXR
3640Y5K00332KXR Knowles Syfer
KNO_MLCC_Catalog_1-24_R11_sm
Hersteller: Knowles Syfer
Description: MULTI-LAYERED CERAMIC CAPACITOR
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Features: Soft Termination
Voltage - Rated: 5000V (5kV)
Package / Case: 3640 (9110 Metric)
Temperature Coefficient: X7R (2R1)
Size / Dimension: 0.362" L x 0.400" W (9.20mm x 10.16mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Boardflex Sensitive
Thickness (Max): 0.098" (2.50mm)
Capacitance: 3300 pF
Produktbewertung abgeben
Technische Details 3640Y5K00332KXR Knowles Syfer
Description: MULTI-LAYERED CERAMIC CAPACITOR, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Features: Soft Termination, Voltage - Rated: 5000V (5kV), Package / Case: 3640 (9110 Metric), Temperature Coefficient: X7R (2R1), Size / Dimension: 0.362" L x 0.400" W (9.20mm x 10.16mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Boardflex Sensitive, Thickness (Max): 0.098" (2.50mm), Capacitance: 3300 pF.