Produkte > KNOWLES SYFER > 3640Y8K00102MXR
3640Y8K00102MXR Knowles Syfer
Hersteller: Knowles Syfer
Description: MULTI-LAYERED CERAMIC CAPACITOR
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Features: Soft Termination, High Voltage
Voltage - Rated: 8000V (8kV)
Package / Case: 3640 (9110 Metric)
Temperature Coefficient: X7R (2R1)
Size / Dimension: 0.362" L x 0.400" W (9.20mm x 10.16mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Boardflex Sensitive
Capacitance: 1000 pF
Produktbewertung abgeben
Technische Details 3640Y8K00102MXR Knowles Syfer
Description: MULTI-LAYERED CERAMIC CAPACITOR, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Features: Soft Termination, High Voltage, Voltage - Rated: 8000V (8kV), Package / Case: 3640 (9110 Metric), Temperature Coefficient: X7R (2R1), Size / Dimension: 0.362" L x 0.400" W (9.20mm x 10.16mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Boardflex Sensitive, Capacitance: 1000 pF.