37FB4410-F
37FB4410-F Cornell Dubilier Knowles
MPF.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 10UF 10% 440VAC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial, Can
Mounting Type: Chassis Mount, Requires Holder/Bracket
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Applications: Motor Run
Lead Spacing: 0.813" (20.64mm)
Termination: Quick Connect, Disconnect
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 440V
Height - Seated (Max): 2.880" (73.15mm)
Capacitance: 10 µF
Size / Dimension: 2.906" L x 1.906" W (73.81mm x 48.41mm), Lip
Capacitance: 10µF
Produktbewertung abgeben
Technische Details 37FB4410-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 10UF 10% 440VAC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Can, Mounting Type: Chassis Mount, Requires Holder/Bracket, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Applications: Motor Run, Lead Spacing: 0.813" (20.64mm), Termination: Quick Connect, Disconnect, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 440V, Height - Seated (Max): 2.880" (73.15mm), Capacitance: 10 µF, Size / Dimension: 2.906" L x 1.906" W (73.81mm x 48.41mm), Lip, Capacitance: 10µF, Size / Dimension: 2.906" L x 1.906" W (73.81mm x 48.41mm), Lip.