37FB44175A-F
37FB44175A-F Cornell Dubilier Knowles
MPF.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 17.5UF 10% 440VAC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Capacitance: 17.5µF
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 2.906" L x 1.906" W (73.81mm x 48.41mm), Lip
Mounting Type: Chassis Mount, Requires Holder/Bracket
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Applications: Motor Run
Lead Spacing: 0.813" (20.64mm)
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 440V
Height - Seated (Max): 3.160" (80.26mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details 37FB44175A-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 17.5UF 10% 440VAC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Capacitance: 17.5µF, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 2.906" L x 1.906" W (73.81mm x 48.41mm), Lip, Mounting Type: Chassis Mount, Requires Holder/Bracket, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Applications: Motor Run, Lead Spacing: 0.813" (20.64mm), Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 440V, Height - Seated (Max): 3.160" (80.26mm).
Weitere Produktangebote 37FB44175A-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
37FB44175A-F 37FB44175A-F Hersteller : Cornell Dubilier - CDE MPF.pdf Motor Start Capacitors & Motor Run Capacitors 20uF 440V 10%