Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > 380LQ102M315K052
380LQ102M315K052
380LQ102M315K052 Cornell Dubilier Knowles
380LQ.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 315V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 199mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm)
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 315 V
Ripple Current @ Low Frequency: 3.63 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 5.08 A @ 20 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 380LQ102M315K052 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 315V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 199mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm), Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 315 V, Ripple Current @ Low Frequency: 3.63 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 5.08 A @ 20 kHz.
Weitere Produktangebote 380LQ102M315K052
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
380LQ102M315K052 380LQ102M315K052 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 380LQ.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 1000uF 315V 20%