Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > 380LQ103M063K452
380LQ103M063K452
380LQ103M063K452 Cornell Dubilier Knowles
380LQ.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 10000UF 20% 63V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 41mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.850" (47.00mm)
Capacitance: 10000 µF
Voltage - Rated: 63 V
Ripple Current @ Low Frequency: 6.52 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 7.5 A @ 20 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details 380LQ103M063K452 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 10000UF 20% 63V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 41mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.850" (47.00mm), Capacitance: 10000 µF, Voltage - Rated: 63 V, Ripple Current @ Low Frequency: 6.52 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 7.5 A @ 20 kHz.
Weitere Produktangebote 380LQ103M063K452
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
380LQ103M063K452 380LQ103M063K452 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 380LQ-526534.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 10000uF 63V 20% tol.