Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > 380LQ182M250A452
380LQ182M250A452
380LQ182M250A452 Cornell Dubilier Knowles
380LQ.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 1800UF 20% 250V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 111mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.850" (47.00mm)
Capacitance: 1800 µF
Voltage - Rated: 250 V
Ripple Current @ Low Frequency: 4.55 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 6.37 A @ 20 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 380LQ182M250A452 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 1800UF 20% 250V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 111mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.850" (47.00mm), Capacitance: 1800 µF, Voltage - Rated: 250 V, Ripple Current @ Low Frequency: 4.55 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 6.37 A @ 20 kHz.
Weitere Produktangebote 380LQ182M250A452
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
380LQ182M250A452 380LQ182M250A452 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 380LQ-526534.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 1800uF 250V 20%