Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > 380LQ332M080J032
380LQ332M080J032
380LQ332M080J032 Cornell Dubilier Knowles
380LQ.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 3300UF 20% 80V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 100mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm)
Capacitance: 3300 µF
Voltage - Rated: 80 V
Ripple Current @ Low Frequency: 3.21 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.69 A @ 20 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details 380LQ332M080J032 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 3300UF 20% 80V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 100mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm), Capacitance: 3300 µF, Voltage - Rated: 80 V, Ripple Current @ Low Frequency: 3.21 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.69 A @ 20 kHz.