Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > 380LQ333M035K052
380LQ333M035K052
380LQ333M035K052 Cornell Dubilier Knowles
380LQ.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 33000UF 20% 35V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 18mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm)
Capacitance: 33000 µF
Voltage - Rated: 35 V
Ripple Current @ Low Frequency: 7.15 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 8.22 A @ 20 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details 380LQ333M035K052 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 33000UF 20% 35V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 18mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm), Capacitance: 33000 µF, Voltage - Rated: 35 V, Ripple Current @ Low Frequency: 7.15 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 8.22 A @ 20 kHz.