Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > 380LQ472M080K022
380LQ472M080K022
380LQ472M080K022 Cornell Dubilier Knowles
380LQ.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 4700UF 20% 80V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 71mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 4700 µF
Voltage - Rated: 80 V
Ripple Current @ Low Frequency: 4.09 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 4.7 A @ 20 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details 380LQ472M080K022 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 4700UF 20% 80V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 71mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 4700 µF, Voltage - Rated: 80 V, Ripple Current @ Low Frequency: 4.09 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 4.7 A @ 20 kHz.