Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > 380LX104M025A102
380LX104M025A102 Cornell Dubilier Knowles
380-382.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 100000UF 20% 25V SNAP
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 10mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.213" (107.00mm)
Capacitance: 100000 µF
Voltage - Rated: 25 V
Ripple Current @ Low Frequency: 9.5 A @ 120 Hz
Produktbewertung abgeben
Technische Details 380LX104M025A102 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 100000UF 20% 25V SNAP, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 10mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.213" (107.00mm), Capacitance: 100000 µF, Voltage - Rated: 25 V, Ripple Current @ Low Frequency: 9.5 A @ 120 Hz.
Weitere Produktangebote 380LX104M025A102
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
380LX104M025A102 380LX104M025A102 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 380-382.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 100000uF 25V 20% tol