Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > 380LX123M016J012
380LX123M016J012
380LX123M016J012 Cornell Dubilier Knowles
380-382.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 12000UF 20% 16V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 62mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm)
Capacitance: 12000 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ Low Frequency: 4.5 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 5.2 A @ 20 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details 380LX123M016J012 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 12000UF 20% 16V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 62mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm), Capacitance: 12000 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ Low Frequency: 4.5 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 5.2 A @ 20 kHz.
Weitere Produktangebote 380LX123M016J012
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
380LX123M016J012 380LX123M016J012 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 380-382-610443.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 12000uF 16V 20%