Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > 380LX153M025J032
380LX153M025J032 Cornell Dubilier Knowles
380-382.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 15000UF 20% 25V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 44mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm)
Capacitance: 15000 µF
Voltage - Rated: 25 V
Ripple Current @ Low Frequency: 4.63 A @ 120 Hz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 380LX153M025J032 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 15000UF 20% 25V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 44mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm), Capacitance: 15000 µF, Voltage - Rated: 25 V, Ripple Current @ Low Frequency: 4.63 A @ 120 Hz.
Weitere Produktangebote 380LX153M025J032
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
380LX153M025J032 380LX153M025J032 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 380_382-1702528.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 15000uF 25V 20% tol.