Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > 380LX221M500K452
380LX221M500K452
380LX221M500K452 Cornell Dubilier Knowles
380-382.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 220UF 20% 500V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 754mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.772" (45.00mm)
Capacitance: 220 µF
Voltage - Rated: 500 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.5 A @ 120 Hz
auf Bestellung 136 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 380LX221M500K452 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 220UF 20% 500V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 754mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.772" (45.00mm), Capacitance: 220 µF, Voltage - Rated: 500 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.5 A @ 120 Hz.
Weitere Produktangebote 380LX221M500K452
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
380LX221M500K452 380LX221M500K452 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE CDUB_S_A0009086158_1-2540208.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 220uF 500V 20%