Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > 380LX222M100K022
380LX222M100K022
380LX222M100K022 Cornell Dubilier Knowles
380-382.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 2200UF 20% 100V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 121mOhm
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm)
Capacitance: 2200 µF
Voltage - Rated: 100 V
Ripple Current @ Low Frequency: 3.1 A @ 120 Hz
auf Bestellung 1119 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 380LX222M100K022 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 2200UF 20% 100V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 121mOhm, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm), Capacitance: 2200 µF, Voltage - Rated: 100 V, Ripple Current @ Low Frequency: 3.1 A @ 120 Hz.
Weitere Produktangebote 380LX222M100K022
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
380LX222M100K022 380LX222M100K022 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 380-382-610443.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 2200uF 100V 20%