Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > 380LX222M160A042
380LX222M160A042
380LX222M160A042 Cornell Dubilier Knowles
380-382.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 2200UF 20% 160V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 115mOhm
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm)
Capacitance: 2200 µF
Voltage - Rated: 160 V
Ripple Current @ Low Frequency: 4.78 A @ 120 Hz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 380LX222M160A042 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 2200UF 20% 160V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 115mOhm, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm), Capacitance: 2200 µF, Voltage - Rated: 160 V, Ripple Current @ Low Frequency: 4.78 A @ 120 Hz.
Weitere Produktangebote 380LX222M160A042
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
380LX222M160A042 380LX222M160A042 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 380-382-610443.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 2200uF 160V 20%