Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > 380LX261M550A452
380LX261M550A452
380LX261M550A452 Cornell Dubilier Knowles
380-382.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 260UF 20% 550V SNAP
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 703mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.850" (47.00mm)
Capacitance: 260 µF
Voltage - Rated: 550 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.14 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.75 A @ 20 kHz
auf Bestellung 33 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 380LX261M550A452 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 260UF 20% 550V SNAP, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 703mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.850" (47.00mm), Capacitance: 260 µF, Voltage - Rated: 550 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.14 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.75 A @ 20 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
380LX261M550A452 380LX261M550A452 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 380-382.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 550V Snap-in at 260uF
auf Bestellung 54 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
380LX261M550A452 380LX261M550A452 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 380-382.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 550V Snap-in at 260uF