Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > 380LX271M250H022
380LX271M250H022
380LX271M250H022 Cornell Dubilier Knowles
380-382.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 270UF 20% 250V SNAP
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 620mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm)
Capacitance: 270 µF
Voltage - Rated: 250 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.3 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.8 A @ 20 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 380LX271M250H022 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 270UF 20% 250V SNAP, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 620mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm), Capacitance: 270 µF, Voltage - Rated: 250 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.3 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.8 A @ 20 kHz.