380LX391M450A452
380LX391M450A452 Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
380-382.pdf
Hersteller: Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 390uF 450V 20%
auf Bestellung 566 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 380LX391M450A452 Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
Description: CAP ALUM 390UF 20% 450V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 510mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.850" (47.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 390 µF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.2 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.1 A @ 20 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
380LX391M450A452 380LX391M450A452 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 380-382.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 390uF 450V 20%
auf Bestellung 588 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
380LX391M450A452 380LX391M450A452 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 380-382.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 390uF 450V 20%
auf Bestellung 542 Stücke:
380LX391M450A452 380LX391M450A452 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 380-382.pdf Description: CAP ALUM 390UF 20% 450V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 510mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.850" (47.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 390 µF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.2 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.1 A @ 20 kHz