Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > 380LX470M450H202
380LX470M450H202
380LX470M450H202 Cornell Dubilier Knowles
380-382.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 47UF 20% 450V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 4.23Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 300 mA @ 120 Hz
auf Bestellung 165 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 380LX470M450H202 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 47UF 20% 450V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 4.23Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 47 µF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 300 mA @ 120 Hz.
Weitere Produktangebote 380LX470M450H202
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
380LX470M450H202 380LX470M450H202 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 380-382-610443.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 47uF 450V 20% tol.
Produkt ist nicht verfügbar
380LX470M450H202 380LX470M450H202 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 380-382.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 47uF 450V 20% tol.