Produkte > CORNELL DUBILIER - CDE > 380LX471M200J022
380LX471M200J022
380LX471M200J022 Cornell Dubilier - CDE
380_382-1702528.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 200V 470uF (25X30)
auf Bestellung 44 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 380LX471M200J022 Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP ALUM 470UF 20% 200V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 390mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm), Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 200 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.9 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.6 A @ 20 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
380LX471M200J022 380LX471M200J022 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 380-382.pdf Description: CAP ALUM 470UF 20% 200V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 390mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm)
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 200 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.9 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.6 A @ 20 kHz
auf Bestellung 3042 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
380LX471M200J022 380LX471M200J022 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 380-382.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 200V 470uF (25X30)