Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > 380LX471M350A032
380LX471M350A032
380LX471M350A032 Cornell Dubilier Knowles
380-382.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 470UF 20% 350V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 390mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 350 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.4 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.4 A @ 20 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 380LX471M350A032 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 470UF 20% 350V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 390mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 350 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.4 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.4 A @ 20 kHz.
Weitere Produktangebote 380LX471M350A032
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
380LX471M350A032 380LX471M350A032 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 380_382-1702528.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 470uF 350V 20%