Produkte > CORNELL DUBILIER - CDE > 380LX472M080J052
380LX472M080J052
380LX472M080J052 Cornell Dubilier - CDE
380-382.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 4700uF 80V 20%
auf Bestellung 2817 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 380LX472M080J052 Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP ALUM 4700UF 20% 80V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 65mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 4700 µF, Voltage - Rated: 80 V, Ripple Current @ Low Frequency: 4.1 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 4.7 A @ 20 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
380LX472M080J052 380LX472M080J052 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 380-382.pdf Description: CAP ALUM 4700UF 20% 80V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 65mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 4700 µF
Voltage - Rated: 80 V
Ripple Current @ Low Frequency: 4.1 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 4.7 A @ 20 kHz