Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > 380LX562M080K452
380LX562M080K452
380LX562M080K452 Cornell Dubilier Knowles
380-382.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 5600UF 20% 80V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 55mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.850" (47.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 5600 µF
Voltage - Rated: 80 V
Ripple Current @ Low Frequency: 4.55 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 5.23 A @ 20 kHz
auf Bestellung 2403 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 380LX562M080K452 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 5600UF 20% 80V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 55mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.850" (47.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 5600 µF, Voltage - Rated: 80 V, Ripple Current @ Low Frequency: 4.55 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 5.23 A @ 20 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
380LX562M080K452 380LX562M080K452 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 380-382.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 5600uF 80V 20%
auf Bestellung 1024 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Description: Capacitor: electrolytic; SNAP-IN; 5600uF; 80VDC; 45x45x30mm; ±20%
Operating temperature: -40...85°C
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: SNAP-IN
Capacitance: 5.6mF
Terminal pitch: 10mm
Body dimensions: 45x45x30mm
Diameter: 30mm
ESR value: 55mΩ
Operating current: 4.55A
Tolerance: ±20%
Operating voltage: 80V DC