Produkte > CORNELL DUBILIER - CDE > 380LX562M200A102
380LX562M200A102
380LX562M200A102 Cornell Dubilier - CDE
380-382-31494.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 5600uF 200V 20%
auf Bestellung 34 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 380LX562M200A102 Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP ALUM 5600UF 20% 200V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 38mOhm, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.213" (107.00mm), Capacitance: 5600 µF, Voltage - Rated: 200 V, Ripple Current @ Low Frequency: 8.9 A @ 120 Hz.
Weitere Produktangebote 380LX562M200A102
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
380LX562M200A102 380LX562M200A102 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 380-382.pdf Description: CAP ALUM 5600UF 20% 200V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 38mOhm
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.213" (107.00mm)
Capacitance: 5600 µF
Voltage - Rated: 200 V
Ripple Current @ Low Frequency: 8.9 A @ 120 Hz