Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > 380LX820M500H042
380LX820M500H042 Cornell Dubilier Knowles
380-382.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 82UF 20% 500V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 2.455Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm)
Capacitance: 82 µF
Voltage - Rated: 500 V
Ripple Current @ Low Frequency: 880 mA @ 120 Hz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 380LX820M500H042 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 82UF 20% 500V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 2.455Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm), Capacitance: 82 µF, Voltage - Rated: 500 V, Ripple Current @ Low Frequency: 880 mA @ 120 Hz.
Weitere Produktangebote 380LX820M500H042
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
380LX820M500H042 380LX820M500H042 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 380_382-1702528.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 82uF 500V 20% tol.