Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > 381EL271M450A452
381EL271M450A452
381EL271M450A452 Cornell Dubilier Knowles
381EL.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 270UF 20% 450V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 550mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 7000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.772" (45.00mm)
Capacitance: 270 µF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.19 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.67 A @ 20 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 381EL271M450A452 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 270UF 20% 450V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 550mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 7000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.772" (45.00mm), Capacitance: 270 µF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.19 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.67 A @ 20 kHz.