Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > 381LL193M050A062
381LL193M050A062 Cornell Dubilier Knowles
381LL.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 19000UF 20% 50V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 18mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 8000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.559" (65.00mm)
Capacitance: 19000 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 7.34 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 7.64 A @ 20 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 381LL193M050A062 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 19000UF 20% 50V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 18mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 8000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.559" (65.00mm), Capacitance: 19000 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 7.34 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 7.64 A @ 20 kHz.