Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > 381LQ123M010H012
381LQ123M010H012 Cornell Dubilier Knowles
381LQ.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 12000UF 20% 10V SNAP
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 76mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm)
Capacitance: 12000 µF
Voltage - Rated: 10 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.2 A @ 120 Hz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 381LQ123M010H012 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 12000UF 20% 10V SNAP, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 76mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm), Capacitance: 12000 µF, Voltage - Rated: 10 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.2 A @ 120 Hz.
Weitere Produktangebote 381LQ123M010H012
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
381LQ123M010H012 381LQ123M010H012 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 381LQ-610416.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 12000uF 10V 20%