Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > 381LQ153M050K452
381LQ153M050K452 Cornell Dubilier Knowles
381LQ.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 15000UF 20% 50V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 28mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.850" (47.00mm)
Capacitance: 15000 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 4.8 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 5.52 A @ 20 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 381LQ153M050K452 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 15000UF 20% 50V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 28mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.850" (47.00mm), Capacitance: 15000 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 4.8 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 5.52 A @ 20 kHz.
Weitere Produktangebote 381LQ153M050K452
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
381LQ153M050K452 381LQ153M050K452 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 381LQ-610416.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 15000uF 50V 20% tol.
Produkt ist nicht verfügbar
381LQ153M050K452 381LQ153M050K452 Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) 381LQ-2944618.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 15000uF 50V 20% tol.