Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > 381LQ221M315H032
381LQ221M315H032 Cornell Dubilier Knowles
381LQ.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 220UF 20% 315V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 900mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm)
Capacitance: 220 µF
Voltage - Rated: 315 V
Ripple Current @ Low Frequency: 980 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.37 A @ 20 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details 381LQ221M315H032 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 220UF 20% 315V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 900mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm), Capacitance: 220 µF, Voltage - Rated: 315 V, Ripple Current @ Low Frequency: 980 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.37 A @ 20 kHz.
Weitere Produktangebote 381LQ221M315H032
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
381LQ221M315H032 381LQ221M315H032 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 381LQ.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 220uF 315V 20% tol.