Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > 381LQ271M315J022
381LQ271M315J022
381LQ271M315J022 Cornell Dubilier Knowles
381LQ.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 270UF 20% 315V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 614mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm)
Capacitance: 270 µF
Voltage - Rated: 315 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.1 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.54 A @ 20 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details 381LQ271M315J022 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 270UF 20% 315V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 614mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm), Capacitance: 270 µF, Voltage - Rated: 315 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.1 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.54 A @ 20 kHz.
Weitere Produktangebote 381LQ271M315J022
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
381LQ271M315J022 381LQ271M315J022 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE CDUBS02135_1-2539681.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 270uF 315V 20%