Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > 381LQ682M050H452
381LQ682M050H452 Cornell Dubilier Knowles
381LQ.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 6800UF 20% 50V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 61mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.850" (47.00mm)
Capacitance: 6800 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 3.3 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.8 A @ 20 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details 381LQ682M050H452 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 6800UF 20% 50V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 61mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.850" (47.00mm), Capacitance: 6800 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 3.3 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.8 A @ 20 kHz.
Weitere Produktangebote 381LQ682M050H452
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
381LQ682M050H452 381LQ682M050H452 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE CDUB_S_A0009086132_1-2540295.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 6800uF 50V 20% tol.