Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > 381LR182M200A452
381LR182M200A452
381LR182M200A452 Cornell Dubilier Knowles
381LR.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 1800UF 20% 200V SNAP
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 83mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.850" (47.00mm)
Capacitance: 1800 µF
Voltage - Rated: 200 V
Ripple Current @ Low Frequency: 3.84 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 5.48 A @ 20 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 381LR182M200A452 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 1800UF 20% 200V SNAP, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 83mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.850" (47.00mm), Capacitance: 1800 µF, Voltage - Rated: 200 V, Ripple Current @ Low Frequency: 3.84 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 5.48 A @ 20 kHz.
Weitere Produktangebote 381LR182M200A452
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
381LR182M200A452 381LR182M200A452 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 381LR-769292.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 1800uF 200V 20%