Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > 381LR471M200H032
381LR471M200H032
381LR471M200H032 Cornell Dubilier Knowles
381LR.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 470UF 20% 200V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 523mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 200 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.85 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.64 A @ 20 kHz
auf Bestellung 812 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 381LR471M200H032 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 470UF 20% 200V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 523mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 200 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.85 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.64 A @ 20 kHz.
Weitere Produktangebote 381LR471M200H032
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
381LR471M200H032 381LR471M200H032 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 381LR-769292.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 470uF 200V 20%