381LR560M450H012
381LR560M450H012 Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
381LR-3081872.pdf
Hersteller: Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 56uF 450V 20%
auf Bestellung 2566 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 381LR560M450H012 Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
Description: CAP ALUM 56UF 20% 450V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 3.55Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.984" (25.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 56 µF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 670 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 950 mA @ 20 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
381LR560M450H012 381LR560M450H012 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 381LR.pdf Description: CAP ALUM 56UF 20% 450V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 3.55Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.984" (25.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 56 µF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 670 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 950 mA @ 20 kHz