Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > 381LR680M450J012
381LR680M450J012
381LR680M450J012 Cornell Dubilier Knowles
381LR_Series_Rev06_2013.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 68UF 20% 450V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.95Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.984" (25.00mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 68 µF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 760 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.08 A @ 20 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 381LR680M450J012 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 68UF 20% 450V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 1.95Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.984" (25.00mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 68 µF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 760 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.08 A @ 20 kHz.