Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > 381LX392M050H042
381LX392M050H042
381LX392M050H042 Cornell Dubilier Knowles
381-383.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 3900UF 20% 50V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm)
Capacitance: 3900 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.2 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.5 A @ 20 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 381LX392M050H042 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 3900UF 20% 50V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm), Capacitance: 3900 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.2 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.5 A @ 20 kHz.
Weitere Produktangebote 381LX392M050H042
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
381LX392M050H042 381LX392M050H042 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE cornell dubilier_381-383-1160748.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 3900uF 50V 20%