Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > 381LX472M080K052
381LX472M080K052
381LX472M080K052 Cornell Dubilier Knowles
381-383.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 4700UF 20% 80V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 4700 µF
Voltage - Rated: 80 V
Ripple Current @ Low Frequency: 3.3 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.8 A @ 20 kHz
auf Bestellung 515 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 381LX472M080K052 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 4700UF 20% 80V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 4700 µF, Voltage - Rated: 80 V, Ripple Current @ Low Frequency: 3.3 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.8 A @ 20 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
381LX472M080K052 381LX472M080K052 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 381-383.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 4700uF 80V 20%