Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > 381LX561M250A012
381LX561M250A012
381LX561M250A012 Cornell Dubilier Knowles
381-383.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 560UF 20% 250V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 560 µF
Voltage - Rated: 250 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.5 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.1 A @ 20 kHz
auf Bestellung 417 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 381LX561M250A012 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 560UF 20% 250V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 560 µF, Voltage - Rated: 250 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.5 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.1 A @ 20 kHz.
Weitere Produktangebote 381LX561M250A012
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
381LX561M250A012 381LX561M250A012 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE CDUB_S_A0012506069_1-2540070.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 560uF 250V 20%