Produkte > CORNELL DUBILIER - CDE > 381LX682M050A022
381LX682M050A022
381LX682M050A022 Cornell Dubilier - CDE
381-383.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 6800uF 50V 20%
auf Bestellung 1293 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 381LX682M050A022 Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP ALUM 6800UF 20% 50V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 6800 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 3.3 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.8 A @ 20 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
381LX682M050A022 381LX682M050A022 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 381-383.pdf Description: CAP ALUM 6800UF 20% 50V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 6800 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 3.3 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.8 A @ 20 kHz