Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > 381LX682M050J052
381LX682M050J052
381LX682M050J052 Cornell Dubilier Knowles
381-383.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 6800UF 20% 50V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm)
Capacitance: 6800 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 3.3 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.8 A @ 20 kHz
auf Bestellung 154 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 381LX682M050J052 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 6800UF 20% 50V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm), Capacitance: 6800 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 3.3 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.8 A @ 20 kHz.