Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > 382LX123M100N082
382LX123M100N082
382LX123M100N082 Cornell Dubilier Knowles
380-382.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 12000UF 20% 100V SNAP
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.228" (82.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 12000 µF
Voltage - Rated: 100 V
Ripple Current @ Low Frequency: 8.65 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 10 A @ 20 kHz
auf Bestellung 100 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 382LX123M100N082 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 12000UF 20% 100V SNAP, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 4 Lead, Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.228" (82.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 12000 µF, Voltage - Rated: 100 V, Ripple Current @ Low Frequency: 8.65 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 10 A @ 20 kHz.
Weitere Produktangebote 382LX123M100N082
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
382LX123M100N082 382LX123M100N082 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 380-382.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 12000uF 100V 20%