Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > 382LX153M100N102
382LX153M100N102
382LX153M100N102 Cornell Dubilier Knowles
380-382.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 15000UF 20% 100V SNAP
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.213" (107.00mm)
Capacitance: 15000 µF
Voltage - Rated: 100 V
Ripple Current @ Low Frequency: 10.12 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 11.64 A @ 20 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 382LX153M100N102 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 15000UF 20% 100V SNAP, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 4 Lead, Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.213" (107.00mm), Capacitance: 15000 µF, Voltage - Rated: 100 V, Ripple Current @ Low Frequency: 10.12 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 11.64 A @ 20 kHz.
Weitere Produktangebote 382LX153M100N102
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
382LX153M100N102 382LX153M100N102 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE CDUB_S_A0009086158_1-2540208.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 15000uF 100V 20%