Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > 382LX222M250N062
382LX222M250N062
382LX222M250N062 Cornell Dubilier Knowles
380-382.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 2200UF 20% 250V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 2.559" (65.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 2200 µF
Voltage - Rated: 250 V
Ripple Current @ Low Frequency: 4.9 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 6.9 A @ 20 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 382LX222M250N062 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 2200UF 20% 250V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 4 Lead, Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 2.559" (65.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 2200 µF, Voltage - Rated: 250 V, Ripple Current @ Low Frequency: 4.9 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 6.9 A @ 20 kHz.