382LX273M080N102
382LX273M080N102 Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
380-382.pdf
Hersteller: Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 27000uF 80V 20%
auf Bestellung 128 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 382LX273M080N102 Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
Description: CAP ALUM 27000UF 20% 80V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 4 Lead, Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.213" (107.00mm), Capacitance: 27000 µF, Voltage - Rated: 80 V, Ripple Current @ Low Frequency: 11.35 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 13.05 A @ 20 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
382LX273M080N102 382LX273M080N102 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 380-382.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 27000uF 80V 20%
auf Bestellung 58 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
382LX273M080N102 382LX273M080N102 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 380-382.pdf Description: CAP ALUM 27000UF 20% 80V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.213" (107.00mm)
Capacitance: 27000 µF
Voltage - Rated: 80 V
Ripple Current @ Low Frequency: 11.35 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 13.05 A @ 20 kHz
auf Bestellung 138 Stücke:
382LX273M080N102 382LX273M080N102 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 380-382.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 27000uF 80V 20%